Biografia

„Muzyka to dusza wszechświata, skrzydła umysłu, lot wyobraźni i całe życie”

PLATON

Karol od najmłodszych lat bardzo kochał muzykę, a każdą wolną chwilę poświęcał śpiewaniu. W szkole podstawowej przystąpił do miejskiego chóru w Małomicach, w którym działał wokalnie przez 6 lat.

Nieustannie doskonaląc swój talent wokalny oddał się kolejnej pasji, jaką zaszczepiła w nim siostra. Przez kilka lat trenował kajakarstwo wyczynowe, w którym odnosił wiele sukcesów, jednak pasja do muzyki okazała się silniejsza.

W liceum działał jako wokalista w 11-tej Lubuskiej Kawalerii Pancernej.

Czas ten był dla Karola bardzo owocny; brał udział w przeglądach wokalnych, festiwalach ogólnopolskich, na których był wielokrotnym laureatem. Wchodząc w dorosłe życie Karol postanowił pójść na studia i wyjechać do Zielonej Góry. W tym samym czasie dostał się do programu muzycznego emitowanego przez TVP2 „Bitwa na Głosy”, gdzie śpiewał w drużynie światowej sławy jazzmanki Urszuli Dudziak. Udział w programie okazał się sukcesem, ponieważ zespół Urszuli Dudziak zajął II miejsce.

Karol należy do Międzynarodowego stowarzyszenia sztuki wokalnej „Natural Voice Perfection” stowarzyszenie daje Karolowi bardzo dużo satysfakcji oraz spełnienie w tym, co kocha najbardziej.

Karola marzeniem było wzięcie udziału w programie „The Voice of Poland”, które zrealizował dostając się do V edycji programu. W programie podbił serca milionów widzów swoją wrażliwością w wykonaniu utworu „I Don’t Want To Talk About It „ Jurorzy byli pod ogromnym wrażeniem wykonania. Karol wybrał drużynę Justyny Steczkowskiej, pod której okiem trenował. Obecnie Karol pracuje nad materiałem do płyty oraz realizuje się w pracy z dziećmi prowadząc audycje muzyczne.